strona główna strona główna wersja polska english version Biuletyn Informacji Publicznej
  × strona główna
Wykaz numerów telefonicznych
Aktualności
Samorząd
Siemień i okolice
Turystyka
Przetargi nowe
Przetargi stare
Inwestycje
Informator
Fair Play
Ochrona Środowiska
Publicznie dostępny wykaz danych o środowisku
PPWOW Program Integracji Społecznej
PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI TULNIKI
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Siemień
tel.fax. +48 83 354-70-21
administrator@siemien.pl

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Siemień i okolice»
Gmina Siemień

Gmina Siemień położona jest w zachodniej części powiatu parczewskiego przy trasie Lublin - Parczew - Biała Podlaska.
W skład gminy, której ogólna powierzchnia wynosi 110,93 km2, wchodzi 21 sołectw. Na jej terenie zamieszkują 5 087 osoby (stan na 31.12.2005 r.).
Miejscowość Siemień - siedziba gminy - położona jest w dolinie rzek Piskornicy i Piwonii, uchodzących do rzeki Tyśmienicy oraz przy, największym w całym województwie lubelskim, 830-hektarowym stawie, zbudowanym przez jeńców tatarskich w I połowie XVII wieku za panowania Władysława IV.

Ze wspaniałymi rozległymi stawami powiązany jest przestrzennie okazały niegdyś park, na terenie którego wybudowano z cegły w połowie XIX w. zespół dworski rodziny Zaorskich - obecnie siedziba Gospodarstwa Rybackiego - składający się z dworu i lodowni. Zespół pałacowo-parkowy posiada wyraźny charakter krajobrazowy, a swoje romantyczne piękno zawdzięcza księżnej Izabeli Czartoryskiej, która była swego czasu właścicielką Siemienia.
Zespoły dworskie wybudowane w parkach krajobrazowych znajdują się również we wsiach: Żminne, Glinny Stok i Miłków Kolonia. W samym Siemieniu godny uwagi jest także zabytkowy drewniany kościół p. w. Przemienienia Pańskiego z 1931 r. oraz dwie późnobarokowe kapliczki w kształcie słupów. Ponadto na terenie gminy znajduje się wiele obiektów zabytkowych, jak: młyn wodny (obecnie elektryczny) z XIX wieku, położony nad rzeką Piskornicą, kapliczki przydrożne, czworaki i inne.

Gmina Siemień posiada bardzo dobre warunki do wypoczynku ze względu na to, że na jej terenie nie ma żadnego przemysłu. Czyste powietrze, wspaniałe krajobrazy, dużo przestrzeni leśnej i wodnej- to są jej niewątpliwe atuty dla każdego, kto szuka ciszy. Są tu także niezwykłe miejsca i warunki do wędkowania. W okresie letnim dodatkowo można skorzystać z bogactwa lasów i znaleźć wiele grzybów, jagód, malin leśnych i innych owoców.

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
Księga Gości
Kartki internetowe
Galeria zdjęć
Komenda Powiatowa Policji w Parczewie
Kultura i Sport
Zespoły Ludowe i Śpiewacze w Gminie Siemień.
SONDA
Czy nasza gmina jest przyjazna dla inwestorów?
tak
nie
nie mam zdania
nie wiem o co chodzi?
zobacz wyniki

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA
 
Urząd Gminy Siemień - www.siemien.pl, Siemień, samorząd, województwo lubelskie, powiat parczewski, gmina, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Lublin, Parczew, Radom