strona główna strona główna wersja polska english version Biuletyn Informacji Publicznej
  × strona główna
Wykaz numerów telefonicznych
Aktualności
Samorząd
Siemień i okolice
Turystyka
Przetargi nowe
Przetargi stare
Inwestycje
Informator
Fair Play
Ochrona Środowiska
Publicznie dostępny wykaz danych o środowisku
PPWOW Program Integracji Społecznej
PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI TULNIKI
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Siemień
tel.fax. +48 83 354-70-21
administrator@siemien.pl

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

imie: Bogdan WOJNAROWSKI data: 2012-04-25 07:23:25
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie!
Z informacji uzyskanych od mojego siostrzeńca wynika,że podłączenie budynku jednorodzinnego do kanalizacji ogólnej przebiegającej przez jego nieruchomość wymaga znacznych nakładów finansowych. Mam pytanie czy istnieje możliwość zwolnienia z partycypacji w inwestycji oraz zastosowanie procedury uproszczonej podobnie np. jak w Zielonej Górze http://www.zwik.zgora.pl/dla_klientow_przylaczanie.php lub innych miejscowościach.

Pozdrawiam

P.s. Nadmieniam, że rodzina korzysta od samego początku inwestycji z dostawy wody, a terenie posesji jest studzienka do podłączenia kanalizy.

odpowiedź:
W odpowiedzi na pana pytanie w sprawie zastosowania uproszczonej procedury przyłączenia do sieci kanalizacyjnej, informuję że zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 20 ustawy z dnia z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.z 2010 r. Nr 243, poz. 1623) przyłącze kanalizacyjne nie wymaga pozwolenia na budowę i może być wykonane na podstawie zgłoszenia, w przypadku gdy na działce istnieje już studzienka kanalizacyjna i wykonanie przyłącza kanalizacyjnego do budynku nie koliguje z innymi przyłączami. Wymaganymi dokumentami zgodnie z art. 29a ust. 1 pkt 1 i art. 30 ust. 1 pkt 3 Prawa budowlanego jest sporządzenie planu sytuacyjnego na kopii mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, należy ponadto dołączyć projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym instalacji, wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane. Szczegółowych informacji udzieli Panu kierownik ZGK, tel. 833547203.
imie: Młodzież data: 2010-11-02 12:10:28
pytanie:
Panie wujcie kiedy będzie możliwość korzystania z hali sportowej. Bo jak narazie z wypowiedzi Pana Ryszarda K. wynikało że to nie należy do jego obowiązków a do tego nie ma kluczy do hali sportowej. Z góry dziękujemy za odpowiedź i mamy nadzieje że hala niedługo zacznie być otwierana.

odpowiedź:
Pracownik przebywa od dłuższego czasu na urlopie (zaległy i bieżący). W związku z tym, że w sali gimnastycznej odbędzie się głosowanie w wyborach 21.11. b.r. otwarcie sali odbędzie się po tej dacie
imie: FRANEK data: 2010-04-08 17:24:41
pytanie:
Panie Wójcie
Chciałbym się zapytać, czy będzie wybudowany "Orlik" na terenie naszej gminy? Wokół stadionu są łąki, które by można kupić i wybudować nowoczesne boisko do gry. To by pozwoliło rozwinąć sport w naszej gminie a dzieci nie nudziłyby się w domu siedząc przed komputerem.
Czy możemy się spodziewać, że w najbliższym casie będzie wybudowany "Orlik"?
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

odpowiedź:
Panie Franku.
Program "Moje Boisko Orlik 2012" przewidziany jest do realizacji na lata 2008 - 2012 i obejmuje budowę kompleksu sportowo - rekreacyjnego wraz z zapleczem sanitarno - szatniowym i oświetleniem.
Do jego realizacji niezbędny jest minimalny udział własny w wysokości 33% kosztów (nie mniej jak 333 tys. zł, bywa i ponad 900 tys. zł), posiadanie działki o powierzchni 0,30 ha przeznaczonej w m.p.z.p. pod infrastrukturę sportową i rekreacyjną i zatrudnienie trenera animatora sportu.
Moim skromnym zdaniem kompleks taki powinien powstać w miejscu centralnym (Siemień), uczy się tu w gimnazjum młodzież z całej gminy, oraz w ZPO młodzież z 10-ciu miejscowości.
Problemem jest brak działki przeznaczonej w planie pod taki rodzaj inwestycji. prowadziłem rozmowy z właścicielem sąsiadującej z boiskiem działki jednak bez pozytywnego skutku.
Jedynym wyjściem może się okazać inna lokalizacja kompleksu i dokonanie w roku przyszłym zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Pozdrawiam.
imie: Antoni Ozimek data: 2010-03-09 20:04:02
pytanie:
szanowy panie wujcie jestem mieszkancem wsi nadzieja mam pytanie odnosne drogi na koncu wsi nadzieja czy ma pan zamiar skonczyc droge w tym roku prosze o odpowiec

odpowiedź:
Szanowny Panie Antoni.
W przyjętym na rok 2010 przez radę Gminy Siemień budżecie zabezpieczone zostały środki finansowe na wykonanie stabilizacji cementowej.
Dodatkowo będę się starał o środki zewnętrzne by w roku bieżącym budowa drogi długości 695 m została przykryta dywanikiem asfaltowym.
imie: Elzbieta i Aleksander Owsianiecc data: 2009-07-28 13:44:24
pytanie:
Chetnie kupimy dzialke budowlana pod dom caloroczny w Siemieniu lub okolicy. Ew prosze o propozycje. mango2000@wp.pl, tel 666 288 655

odpowiedź:
Proponuję atrakcyjną działkę budowlaną w całości przeznaczoną pod budownictwo, położoną we wsi Sewerynówka ozn. nr. 173 o pow. 0,69ha., cena wywoławcza 16500 zł + 22% podatku Vat.
Dojazd drogą asfaltową od strony Działynia przez wieś Juliopol w kierunku Gródka Szlacheckiego.
Działka ma kształt prostokąta, z drogą asfaltową graniczy dłuższym bokiem.
Uzbrojenie terenu: dostęp do sieci wodociągowej i linii energetycznej napowietrznej.
imie: FRANEK data: 2009-06-23 10:56:18
pytanie:
Panie Wójcie. Kiedy wkoncu zaczna sie remonty dróg do czemiernik i miłkowa. po tych drogach nie da sie jezdzic.... jestem mieszkancem tej gminy i od paru lat nie widzialem zeby cos bylo remontowane....

odpowiedź:
Panie Franku.
Jest to droga powiatowa i w imieniu Starosty zarządza nią Zarząd Dróg Powiatowych w Parczewie. Od wielu lat zarówno gmina jak i radni powiatowi, gminni oraz mieszkańcy interweniują w sprawie remontu tej drogi, jednak bez skutku.
W bieżącym roku R. G. Siemień podjęła uchwałę w sprawie współfinansowania opracowania dokumentacji na remont tej drogi.
imie: Elzbieta i Aleksander Owsianiecc data: 2008-08-14 12:47:30
pytanie:
Szukamy do kupienia domu z dzialka w Siemieniu lub bliskiej okolicy. Czy jest jakis wykaz nieruchomosci wystawionych do sprzedazy, i gdzie moge go znalezc? Dziekuje.

odpowiedź:
Niestety na terenie gminy nie posiadamy do sprzedaży zabudowanego domem mienia komunalnego. Informację przekazałem rodzicom po otrzymaniu e-meila. Posiadamy natomiast nieruchomość gruntową z budynkiem po byłej Szkole w Wólce Siemieńskiej.
Jednocześnie informuję Państwa, a przy okazji innych, że ogłoszenia o przetargach (nie tylko nieruchomości) znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.lublin.pl/siemien/) .
Pozdrawiam
Stanisław Dawidek
Wójt Gminy
imie: Grażyna data: 2008-07-26 19:24:36
pytanie:
1.
Co należy zrobić aby przenieść gniazdo bociana białego dalej od domu??( dodam ,że gnizdo znajduje się w bliskim sąsiedztwie drzwi wejściowych, co utrudnia życie mieszkancom domu jak również sasiadom ze względu na przykry zapach)
2.
Dlaczego UG nie podejmie żadnych kroków by ratować kasztanowce w naszych wioskach??

odpowiedź:
Pani Grażyno
1. W sprawie przeniesienia gniazda bociania w inne miejsce proszę o zgłoszenie się, po 15 sierpnia, do Urzędu Gminy w Siemieniu. Po tym terminie powróci z urlopu inspektor ds. ochrony przyrody z Delegatury LUW w Białej Podlaskiej.
Ten pracownik może wyznaczyć odpowiednie miejsce na nowe siedlisko, być może niezbędna będzie platforma na założenie gniazda.
2. Niejednokrotnie podejmowaliśmy inicjatywy ratowania kasztanowców przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, jednak bezskutecznie.
Zachęcam do jesiennego grabienia i palenia opadłych liści. Wiosną zakupię i mogę przekazać pułapki lub opaski lepowe
imie: Iwona Kowalczyk data: 2008-07-24 15:52:32
pytanie:
Jestem od niedawna, wraz z rodziną, nowym mieszkańcem wsi Juliopol (nasz adres Juliopol 4). Wieś ta po jednej stronie szosy Lubartów-Parczew, posiada drogę asfaltową. W jakim terminie przewiduje się wykonanie takiej drogi po drugiej stronie wsi ?

odpowiedź:
Szanowna Pani
W bieżącej kadencji nie przewidujemy budowy drogi, o której Pani pisze.
W pierwszej kolejności realizowane są odcinki znacznie dłuższe i oznaczeniu strategicznym dla wsi lub przysiółka.
PS Cieszę się, że zdecydowaliście się Państwo zamieszkać na terenie naszej gminy
imie: Zbigniew Kresowaty data: 2008-07-08 18:35:11
pytanie:
Wielce Szanowny Panie Wójcie!
Pochodzę Wrocławia, jestem częstym gościem w Sosnowicy k/ parczewa, czasem przejeżdzam przez Simien bywając u znajomych na Podlasiu kilka razy w roku. Bradzo interesuje mnie Stary ceglany Młyn przy drodze obiok jeziora (widniejący na wizytówce Siemienia w internecie). Stoi opuszczony zarosniety i nizagospodarowany. mam pytanie: jaka jest możliwość nabycia tej nieruchomości, za ile i czy wogóle jest taka możliwość? - Jestem człowiekiem przedsięborczym i pomysłowym - ożywiłbym ten budynek i zagospodarował...

odpowiedź:
Szanowny Panie!
Właścicielem młyna jest Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa Oddział w Lublinie, ul. Karłowicza 4. W latach 90 ubiegłego wieku staraliśmy się młyn skomunalizować, jednak bezskutecznie. Spadkobiercy dawnych właścicieli złożyli zastrzeżenie.
1 do 10 z 10
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
Księga Gości
Kartki internetowe
Galeria zdjęć
Komenda Powiatowa Policji w Parczewie
Kultura i Sport
Zespoły Ludowe i Śpiewacze w Gminie Siemień.
SONDA
Czy nasza gmina jest przyjazna dla inwestorów?
tak
nie
nie mam zdania
nie wiem o co chodzi?
zobacz wyniki

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA
 
Urząd Gminy Siemień - www.siemien.pl, Siemień, samorząd, województwo lubelskie, powiat parczewski, gmina, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Lublin, Parczew, Radom